04 sty, 2011

Spacer z dzieckiem zimą.

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Zdrowie

Na zewnątrz mroźno, a my zastanawiamy się czy możemy wyjść z dzieckiem na spacer w obecnych warunkach pogodowych. Ależ oczywiście, że tak. Co ważne, nie przetrzymujmy maluchów w domach!

Przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach, gdzie grzeją kaloryfery i spada wilgotność powietrza zmniejsza odporność dzeicka na infekcje, powoduje suchość śluzówek, suchą sapkę, chrypkę oraz niedrożność nosa wynikającą z obrzęku śluzówki przewodów nosowych. Świeże powietrze jest dla dziecka zdrowsze, więc zimowym spacerom mówimy TAK!

Można wychodzić z 6-miesięcznym niemowlakiem do temperatury powietrza -10 stopni Celsjusza, a gdy jest bardzo wietrznie do -5 stopni Celsjusza (wiatr zwiększa odczucie zimna). Najlepiej wychodzić w środku dnia, między godziną 11, a 14. Jest wówczas szansa na odrobinę słońca. Należy nasmarować buzię dziecka ochronnym kremem i ciepło je ubrać (ciepły kombinezon, czapka polarową, kaptur, jeden lub dwa polarowe kocyki). Trzeba sprawdzać kark dziecka. Jeśli jest spocony odjąć jeden kocyk. Z odpowiednio ubranym maluchem, umieszczonym w głębokim wózku z budką można spacerować nawet 2-2,5 godziny.

Unikajmy natomiast chodzenia z dzieckiem do centrów handlowych i marketów. Jest tam duży ruch, ludzie kaszlą i kichają. Właśnie w takich miejscach małe dzieci bardzo często „łapią” infekcje. Teraz jest okres zwiększonej zapadalności na infekcje układu oddechowego, chodźmy więc np. do parku. Nawet niskie temperatury na pewno naszemu maluchowi nie zaszkodzą .

Brak komentarzy do "Spacer z dzieckiem zimą."

Twój komentarz