30 lis, 2010

Zielono mi.

Autor: krolix Kategorie: Wydarzenia|Zdrowie

Już ponad połowa z nas wybiera ekologiczne żarówki, energooszczędny sprzęt, czy segreguje odpady. Polacy stają się ekologami, a to dla naszego środowiska bardzo dobra informacja. To duża zmiana w porównaniu z sytuacją sprzed 5 lat. Obecnie sprzęty o niskiej energochłonności i energooszczędne żarówki kupuje już 64 proc. z nas, a 65 proc. wykonuje inne przyjazne środowisku codzienne czynności, jak np. segregację śmieci – wynika z badań TNS OBOP.

Najwięcej osób proekologicznych znajdziemy w gronie 30-latków – 73 proc. i 40-latków – 71 proc. 20-latkowie mają zaledwie 54 proc. i zostają tu w tyle, podobnie jak osoby po 60-tce, spośród których tylko 55 proc. podejmuje działania sprzyjające ekologii.

Sondaż pokazał, że produkty energooszczędne kupują nie najbogatsi Polacy, ale ci, zarabiający w granicach średniej krajowej. Natomiast młodzi ludzie chętnie o ekologii mówią, ale nie przechodzi to u nich później w czyny.

Potrzeba praktycznych działań ekologicznych budzi się zwykle u młodych ludzi wtedy, gdy założą rodzinę, mają dzieci, własne mieszkanie. Wtedy w naturalny sposób zaczynają się interesować swoim otoczeniem i zastanawiają jak je udoskonalić.

Źródło: PAP

Brak komentarzy do "Zielono mi."

Twój komentarz