11 lip, 2012

Wymarzone wakacje dla dzieci

Autor: krolix Kategorie: Ciekawostki|Dziecko

Jakie są wymarzone wakacje dla dzieci? Oczywiście wizyta w Disneylandzie!

Jakie atrakcje czekają tam na dzieciaki? Oto 5 najlepszych:

  • It’s a small world – rejs przy muzyce dookoła świata, na który można zabrać swoją rodzinę. Atrakcja dostępna w Fantasyland!
  • Space Mountain: Mission 2 – kosmiczna przygoda,w której pomkniesz na krańce wszechświata.  Atrakcja dostępna w Discoveryland!
  • Big Thunder Mountain – najszybszy i najbardziej dziki pociąg na zachód od Mississippi. Atrakcja dostępna w Frontierland!
  • Piraci z Karaibów – weź udział w przerażającym rejsie po nieprzyjaznej krainie piratów i poczuj smak przygody. Atrakcja dostępna w Adventureland!
  • Lasery Buzza Astrala®- Twoje zadanie: uratowanie świata zabawek! Atrakcja dostępna w Discoveryland!


    Będąc tam nie przegapcie głównej atrakcji i spotkajcie się ze swoimi ulubionymi bohaterami!

Co, gdzie i jak?

Godziny otwarcia

Disneyland Resort Paris czeka na gości przez cały rok, czynny w tygodniu od 10 do 19, w weekendy i wakacje nawet do 23.

Ceny biletów

Bilet jednodniowy do obydwu parków: dorośli – 62 euro, dzieci od 3 do 11 lat – 54 euro, młodsze bawią się za darmo; dwudniowy – 112 i 95 euro (są też 3-, 4- i 5-dniowe). Do 15 czerwca oferta specjalna – 39 euro za dzień w obydwu parkach.

Mapki z opisem atrakcji

Przy wejściach są darmowe mapki z opisem atrakcji (m.in. zabawa z najmłodszymi, rodzinna przygoda, duże emocje). Są też uwagi o ograniczeniach (wzrost) i ostrzeżenia, że np. najmłodsze dzieci mogą się przestraszyć. Przy niektórych obleganych atrakcjach możemy wziąć z automatu darmowy bilet Fastpass z wydrukowaną godziną – jeśli przyjdziemy punktualnie, wejdziemy tzw. szybkim wejściem.

Nocleg

Dwa noclegi ze śniadaniem i trzy dni zabawy w parku to ok: 261 euro/dorosły, 118 dziecko.

Dojazd

Z Paryża autostradą A4 lub szybką koleją miejską. Z lotnisk kursują autobusy, a z lotniska de Gaulle’a dotrzemy także pociągiem TGV.

Brak komentarzy do "Wymarzone wakacje dla dzieci"

Twój komentarz