14 cze, 2011

Szkoła rodzenia w internecie

Autor: krolix Kategorie: Ciąża|Kobieta|Mężczyzna|Rodzina|Wydarzenia|Zdrowie

Szkoła rodzenia przez internet? Teraz to możliwe – a wszystko za sprawą specjalnego forum na portalu e-learningowym, poczty mailowej oraz internetowych spotkań na żywo. Zajęcia dla ciężarnych odbywają się w wirtualnej klasie, a uczestnicy mogą brać udział w wykładach, oglądać prezentacje, i za pośrednictwem czatu, na bieżąco zadawać pytania.

Czas trwania kursu w e-szkole rodzenia

Uczestniczki Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl przez pół roku mają dostęp do multimedialnego kursu na portalu e-learningowym, podczas którego zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności przydatne w czasie porodu i opieki nad noworodkiem.

Czego uczą na takim kursie?

Przyszli rodzice mają dostęp do nagrań video z wykładami oraz praktycznymi pokazami, animowanymi scenkami „z życia”, które przekazują ważne informacje, fachowe ilustracje, komentarze i quizy. Wybrane zagadnienia są dodatkowo dostępne w postaci materiałów do wydrukowania. Przed każdą kolejną lekcją uczestniczki otrzymują maila informującego na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do zajęć.

Skuteczny instruktarz video

Uczestnicy kursu otrzymują płytę DVD z instruktarzem video, dzięki czemu mają możliwość samodzielnego wykonywania ćwiczeń przygotowujących do porodu. Oprócz tego otrzymują też wiele informacji na temat gimnastyki i zasad jej wykonywania na portalu e-learningowym, a poprzez maile są zachęcani do systematycznych ćwiczeń.

Dla kogo ta e-szkoła rodzenia?

W kursie można uczestniczyć bez względu na miejsce zamieszkania, ale e-szkoła stworzona jest głównie z myślą o tych, którzy nie mają dostępu do tradycyjnej szkoły rodzenia: są zbyt zapracowani, by uczęszczać na takie zajęcia, opłacenie tradycyjnych zajęć jest dla nich zbyt dużym obciażeniem, ciąża wymaga leżenia, para przebywa poza granicami kraju lub mieszka w małym mieście lub na wsi, gdzie brakuje szkół rodzenia.

Brak komentarzy do "Szkoła rodzenia w internecie"

Twój komentarz