28 mar, 2013

Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem?

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Poradnik pokazuje m.in., w jaki sposób wspierać intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój malucha w pierwszym roku jego życia. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich świadomych rodziców, którym zależy na wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka.

Więcej na temat książki przeczytasz po kliknięciu: „Więcej„.

Liczne ciekawostki i praktyczne wskazówki, zgromadzone w książce przez doświadczonych psychologów, pomogą ci znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zaznajamiać się z dzieckiem jeszcze w czasie ciąży; co zyskujesz, karmiąc piersią; czy warto pozwolić dziecku decydować o tym, co je; jakie są korzyści z noszenia dziecka w chuście; czy stosować system kar i nagród oraz jak przygotować siebie i dziecko na rozłąkę. Dzięki lekturze poradnika dowiesz się, jak w byciu rodzicem nie zapomnieć o realizacji własnych potrzeb. Zyskasz wsparcie w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami i przekonasz się, że aby twoje dziecko było szczęśliwe, nie musisz być rodzicem doskonałym – tylko wystarczająco dobrym.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

- przedstawia sposoby świadomego wychowania dziecka z perspektywy rodzicielstwa bliskości

- uczy współpracy między rodzicami a dzieckiem z zachowaniem wzajemnego szacunku i zaufania

- wyjaśnia, na czym polega reguła jaskiniowca, współczesne BLW czy technika LAM

- pomaga rozwiązywać codzienne problemy związane z żywieniem, usypianiem czy uspokajaniem malucha

- przełamuje stereotypy i obala mity związane z wychowaniem dziecka

O autorach:

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Zawodowo zainteresowani psychologią rozwoju, rodzicielstwem bliskości oraz wspomaganiem rozwoju małych dzieci. Są autorami poradników Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? oraz Techniki samorozwoju w serii Samo Sedno. Prywatnie rodzice trójki dzieci, które wychowują w duchu rodzicielstwa bliskości.

Liczba stron: 192

ISBN 978-83-7788-213-9

Cena: 29.90 zł

Samo Sedno, Warszawa 2013

 

Brak komentarzy do "Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem?"

Twój komentarz