28 lut, 2011

Przekaż 1%, pomóż Amelce.

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Prawo|Wydarzenia

Nie bądźmy obojętni, skoro możemy pomóc. Przekażmy 1 % – ten gest nic nas nie kosztuje, a dzięki niemu możemy pomóc dzieciom niepełnosprawnym lub przewlekle chorym. Nie tracąc ani grosza, możemy pomóc.

Być może przekazując jeden procent naszego podatku, pomożemy komuś w walce z chorobą, tak jak w przypadku małej Amelki z Zawiercia, i damy małej dziewczynce szansę na walkę z chorobą.
Czas rozliczenia z fiskusem zbliża się nieubłaganie, a warto wiedzieć, że jeden procent naszego podatku możemy przeznaczyć na szczytny cel. Potrzebujących nie brakuje. Wśród nich jest mała Amelka z Zawiercia.

Amelia Biała urodziła się 29.08.2007r. w Bytomiu, na świat przyszła przez cesarskie cięcie w 39 tygodniu ciąży. Początek ciąży przebiegał bez komplikacji w 7 miesiącu usg wykazało zbyt niską wagę dziecka i brak widoczności żołądka,rezonans magnetyczny wykazał zespół Dandy-Walkera.

Amelia urodziła się z atrezją przełyku z wagą 1450g i 41cm długości i ilością punktów Apgar 2,3,6. W drugiej dobie życia zoperowano jej przełyk, pierwszy miesiąc życia cały czas jej stan był niestabilny, nie przyjmowała żadnego pokarmu. Badania genetyczne po miesiącu oczekiwań i niepewności potwierdziły Zespół Edwardsa.

Po dwóch miesiącach pobytu w inkubatorze przewieziono Amelkę do szpitala w Zawierciu, nauczono rodziców jak karmić małą sondą. Jednak dzień przed wyjściem ze szpitala, dzięki poświęceniu wspaniałej pielęgniarki Lidii, mała zaczęła jeść z butelki i w wielkiej radości po 2,5 miesiącu pobytu w szpitalu rodzice mogli przywieźć Amelcię do domku. Przez pierwszy rok życia Amelka bardzo często chorowała na zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli, w ciągu roku 12 razy była w szpitalu. Na szczęście teraz jest lepiej, ale Amelka musi być stale rehabilitowana, dlatego w jej imieniu proszę Was o pomoc.

Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie, a mała wymaga całodobowej opieki, stąd wielka prośba rodziców Amelki o wsparcie finansowe.

Chcąc pomóc Amelce, jeden procent naszego podatku możemy przekazać na Fundację „PODZIEL SIĘ Z INNYMI” nr KRS:0000019108 z dopiskiem dla Amelii Biała.

Nie bądźmy obojętni, skoro możemy komuś pomóc.

Więcej o Amelce znajdziecie w jej pokoiku.

Brak komentarzy do "Przekaż 1%, pomóż Amelce."

Twój komentarz