09 paź, 2012

Prośba o wsparcie dla ośrodka zajmującego się porzuconymi dziećmi…

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Chciałabym przedstawić Państwu ośrodek “Ufność”, który nieprzerwanie od 12 lat działa w Częstochowie i pomaga dzieciom z całej Polski.

Ośrodek „Ufność” został założony przez grupę pielęgniarek o wrażliwych sercach, które nie mogły obojętnie patrzeć na dziecięce dramaty maluchów zabieranych do domów dziecka.

Tak, moi Drodzy – ośrodek ten zajmuje się dziećmi porzuconymi przez swoich biologicznych rodziców a co gorsza, w większości dziećmi, których nałogi matek doprowadziły je do chorób jak i kalectwa.

Jednak teraz potrzebuje on pomocy…

            Celem ośrodka jest zapewnienie dzieciom najlepszych warunków rozwoju i zapewnienie każdemu dziecku rodzinnego domu. W ośrodku znajdują się dzieci od 0 do 3 lat. Dzieci trafiające do ośrodka od razu są diagnozowane następnie leczone i rehabilitowane. Każda z zatrudnionych tam osób dba o dzieci jak o swoje. Personel robi więcej niż wynika z tzw. statutu. Jeżeli trzeba – jadą do matki, aby podpisała stosowne dokumenty, jeżeli dziecko urodziło się bez jednej kości z powodu choroby alkoholowej – załatwiają konsultacje za granicą. Jeżeli dziecko ma chorobę sierocą – leczą z niej w domowych warunkach zanim zobaczą je przyszli rodzice.

Wszystkie szpitale w regionie śląskim wiedzą gdzie zadzwonić, gdy jest dziecko, którego nikt nie chce. A że ośrodek nie potrafi powiedzieć „mamy komplet” to często znajduje się w nim więcej dzieci niż powinno. I właśnie te dodatkowe łóżeczka, za zgodą personelu, utrzymywane są z pieniędzy, które powinny być przeznaczone na pensje tych że pielęgniarek.

W związku z tym, że organizacja „Ufność” robi więcej niż powinna, a głównie finansowana jest z darowizn, to doszło do takiej sytuacji, iż ośrodek ten stanął przed niebezpieczeństwem jakim jest LIKWIDACJA!

Potrzeba 11 000 PLN  na zobowiązania do 10 października tego miesiąca i 17 000 PLN na opłacenie zaległych rachunków (do 20 października 2012).    

To nie są kwoty nieosiągalne!

Aktualnie w ośrodku 20 niemowlaków porzuconych przez rodziców leży w łóżeczkach i już niedługo mogą zostać bez prądu. Jeśli tak się stanie dzieci trafią do Opieki Społecznej i domów dziecka. Ponieważ są chore (z powodu nałogów matek) – pozostaną praktycznie bez szans na znalezienie rodziny zastępczej.

            Jednak dzięki NAM ośrodek może przetrwać i może pomagać dalej. Łóżeczek może być więcej. Najpierw jednak ośrodek MUSI PRZETRWAĆ.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc ośrodek „Ufność”, pieniądze można wpłacać:

Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”

ul. Szkolna 3, 42-262 Poczesna

nr konta: PL 34 1160 2202 0000 0000 3945 6979

więcej na stronie: www.ufnosc.pl

Proszę o Wasze wsparcie,

Mama adopcyjna 4 miesięcznego synka,
którego los połączył nas przez ośrodek „Ufność”.

Brak komentarzy do "Prośba o wsparcie dla ośrodka zajmującego się porzuconymi dziećmi…"

Twój komentarz