23 maj, 2011

Miejsce przyjazne mamie i dziecku – Polska.

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Kobieta|Wydarzenia

Dziury w chodnikach, zbyt wysokie krawężniki, brak miejsc do przewinięcia lub karmienia dziecka piersią. Niechętne spojrzenia przechodniów. Codzienna frustracja i zmaganie się z przeszkodami na każdym kroku. Czas to zmienić!Ile trudów musi w ciągu dnia pokonać matka z małym dzieckiem u boku, wiedzą tylko te kobiety, które tego doświadczyły. Czas to zmienić!

A wszystko zaczęło się od…

Pomysłu Redaktor Naczelnej ofeminin.pl, Moniki Lubowieckiej, która jako mama kilkumiesięcznej dziewczynki, po perypetiach w jednym z warszawskich urzędów, postanowiła zamienić słowa w działanie i wpadła na pomysł akcji!

Patronami medialnymi akcji są: Benc.pl, TVP1, Stroer, NK.pl, City Channel, Fakt, Fakt Gwiazdy, Newsweek, Czasdzieci.pl, GoldenLine.pl, Familie.pl, Gogaga.pl, w-spodnicy.pl.

Zapraszamy na stronę dedykowaną akcji społecznej ofeminin.pl: www.nie-udawaj.pl

1 komentarz do "Miejsce przyjazne mamie i dziecku – Polska."

1 | Gosia

13 lipca 2011 o 18:15

Awatar

Jestem za tworzeniem miejsc przyjaznych matkom z małymi dziećmi, jednak jeśli chodzi o karmienie piersią w miejscach publicznych, mam mieszane uczucia. Sama tego nie robiłam i dziwię się kobietom, które robią to w sposób ostentacyjny.
Polecam felieton nr 69146 na „Opowiadania.pl”. Autorka opisała sytuację, która zraziła ją do kobiet karmiących w restauracjach. Warto przeczytać choćby po to, aby uniknąć robienia, nawet nieświadomie, podobnego wrażenia.

Twój komentarz