07 lis, 2012

MASZ SERCE – PODZIEL SIĘ Z PIOTRUSIEM!!!

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Kiedy Karolina i Krzysiek dowiedzieli się, że zostana rodzicami byli przeszczęśliwi – wybierali imię dla maluszka, ogladali maleńkie ubranka, kolorowe zabawki, planowali w jakie miejsca wybiora się wspólnie – we troje…

Piotruś rozwijał się świetnie, więc kiedy podczas kolejnych badań lekarz poinformował ich, że ich maleństwo ma złożoną wadę serca – nie mogli uwierzyć.

Na zmianę płakali i pocieszali się, nie wierząc, że to właśnie ich spotkało coś takiego, modlili się i czekali na cud.

Kiedy minął pierwszy szok zaczęli szukać informacji – dowiedzieli się, że dzieci z taką wada serca mogą normalnie żyć, rozwijać się, śmiać się i chodzić do przedszkola – muszą jednak przejść trzy skomplikowane zabiegi operacyjne.

Piotruś przyszedł na świat 20 maja 2009 roku i natychmiast kardiochirurdzy podjęli walkę o jego życie – zabieg na maleńkim serduszu zakończył się całkowitym sukcesem i po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu, maleńki, dzielny chłopczyk mógł wreszcie wrócić z rodzicami do domu, żeby zbierać siły na kolejna operację, która miała się odbyć w szóstym miesiącu jego życia.

Niestety w między czasie Piotruś ciężko zachorował – jego nóżka została zakażona przez bakterię i tylko dzięki natychmiastowej interwencji lekarzy i operacji kolana udało się ją uratować.

Dwa miesiące później Piotrusia czekała kolejna operacja serca . Przez tydzień rodzice czuwali na zmianę przy szpitalnym łóżeczku, modląc się, żeby ich synek zaczął samodzielnie oddychać. Mimo poważnych komplikacji, dzielny maluch zaczął wracać do zdrowia. Wszystko nareszcie zaczęło wyglądać normalnie – wspólne spacery, zabawy z rówieśnikami, śmiechy rozbrzmiewające w każdym kącie mieszkania i tupanie małych stópek, kiedy Piotrus biegł żeby zarzucić mamie ręce na szyję.

Ale Karolina i Krzysiek wiedzieli, że to jeszcze nie koniec walki – wiedzieli, że ich synek, musi przejśc jeszcze jedną poważną operację, żeby móc cieszyć sie normalnym zdrowiem i rozwijać tak, jak inne dzieci w jego wieku.

Niestety ze względu na ” niedogodne warunki anatomiczne”, Piotruś nie został zakwalifikowany do przeprowadzenia takiej operacji w kraju.

Chłopczyk rośnie i jego serduszko, skłądające się wciąż tylko z jednej komory przestaje wystarczać – Piotruś coraz szybciej sie męczy, nie może już normalnie biegać – tato nosi go na barana kiedy chcą wyjść na spacer.

Zapalił się jednak promyczek nadziei – operacji małego serduszka podjął się światowej sławy kardiochirurg Edward Malec z który pracuje w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium. Oceniając stan zdrowia Piotrusia , dr. Malec wyznaczył termin operacji na styczeń 2013 roku.

Niestety, zabieg taki nie jest refundowany, a jego koszt wynosi 36.000 euro.

To kwota znacznie przekraczająca możliwości finansowe rodziny Piotrusia.

Dla Karoliny i Krzysztofa rozpoczął się wyścig z czasem – bez tej operacji ich synek nie będzie mógł żyć!

Piotruś jest radosnym, pełnym energii chłopczykiem. Czasem gramoli się na kolana Karoliny, mocno się przytula i mówi „nie martw się Mamusiu- uratuję Cię – przecież jestem Superbohaterem!”

Liczy się każda forma pomocy i wsparcia.
Wszelkie dane na temat akcji ratowania Piotrusia oraz dokumenty uwiarygadniające ta sytuację znajduja się na stronie:

http://www.piotrusioweserduszko.blogspot.com/

Podziel się swoim sercem z Piotrusiem, możesz bardzo pomóc.

Brak komentarzy do "MASZ SERCE – PODZIEL SIĘ Z PIOTRUSIEM!!!"

Twój komentarz