27 mar, 2012

Małolaty Zdobywają Karpaty – terenowa wyprawa w Karpaty Rumuńskie z udziałem dzieci.

Autor: krolix Kategorie: Benc poleca|Dziecko|Polecamy|Wydarzenia

W dniach 2-16 sierpnia 2012 roku rusza nietypowa wyprawa 4×4 do Rumunii. Jej bohaterami są dzieci, a szczególnie mały Ignacy – chłopiec, który urodził się w sierpniu 2010 r. z poważną wadą serca, niedosłuchem, obniżonym napięciem mięśniowym oraz zespołem wad wrodzonych.

Celem dla 10 załóg w samochodach marki Land Rover jest pokonanie łuku Karpat Rumuńskich i udowodnienie, że podróżowanie z dziećmi – w tym z dzieckiem ze sprzężoną niepełnosprawnością – jest możliwe, ma stymulujący wpływ na rozwój dzieci i sprzyja budowaniu pozytywnych relacji w rodzinie oraz środowisku. Uczestnicy wyprawy nie zrezygnowali z realizacji swoich marzeń oraz pasji wraz z narodzinami dzieci. Odpowiednio dostosowali program wyprawy, aby zachęcać dzieci do eksplorowania świata od najmłodszych lat i zaszczepić w nich podróżnicze zamiłowania.

Wyprawie towarzyszy także cel charytatywny – nagłośnienie i wsparcie akcji zbiórki funduszy na dalszą rehabilitację i leczenie Ignasia, zarówno w postaci darowizn na fundacyjne subkonto chłopca jak i zachęcenia do przekazania 1% podatku na rehabilitację ten cel.

W wyprawie bierze udział 19 osób dorosłych, 14 dzieci w wieku od 11 miesięcy do 13 lat.  Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji zbiórki środków na rehabilitację Ignasia i przekazania na ten cel 1% podatku. Więcej informacji na temat wyprawy oraz Ignasia znajdą Państwo na stronach: www.malolatyzdobywajakarpaty.pl oraz www.ignacowo.pl

Brak komentarzy do "Małolaty Zdobywają Karpaty – terenowa wyprawa w Karpaty Rumuńskie z udziałem dzieci."

Twój komentarz