28 kwi, 2011

Majówka z dzieckiem

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Inspiracje|Rodzina

Kiedy na świat przychodzi dziecko wiele się zmienia. Nie oznacza to jednak, że trzeba z wszystkiego rezygnować. Jeśli marzysz o wakacjach czy niezapomnianej majówce,  a co za tym idzie zmianie otoczenia i chwili wytchnienia od codzienności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się w podróż z niemowlęciem.

Niewątpliwie wymaga to więcej przygotowań i bardziej precyzyjnego planowania, nie jest to jednak, aż tak trudne do zrealizowania, jakby mogło się wydawać. Oto kilka rad, które pomogą przygotować się do wyjazdu, tak aby przebiegał on w miłej i bezstresowej atmosferze.

Planując wyjazd należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • wiek dziecka,
  • jego wrażliwość,
  • miejsce wyjazdu,
  • długości pobytu.

Gdzie na majówkę z dzieckiem: morze, góry czy Mazury?

Większość maluchów nie lubi zmian i potrzeba trochę czasu, zanim przyzwyczają się do nowego otoczenia. Jeżeli to pierwszy wyjazd z dzieckiem, nie powinien on być daleki. Stres związany z nowymi atrakcjami może spowodować, że rodzinny wyjazd nic nie będzie miał wspólnego z wypoczynkiem. A przecież nie o to w tym chodzi, aby wymarzony urlop czy długi weekend stał się koszmarem dla całej rodziny. Warto więc na początek pomyśleć o miejscu nie oddalonym zbyt daleko od domu. Może to być wyjazd na pobliskie letnisko, na wieś, na działkę itp. Kiedy maluszek przyzwyczai się do podróży, można będzie po weekendzie majowym pomyśleć o planowaniu dłuższych, kilku dniowych wyjazdów.

Jak zaplanować dłuższy wyjazd?

Kiedy planujemy dłuższy wypad to powinien on być odpowiednio dostosowany do wieku maluszka. To co dobre dla nas wcale nie musi być dobre dla dziecka. Warto wiec dostosować się do malucha i uwzględnić jego potrzeby. Często dzieci w pierwsze dni poza domem są marudne i przestraszone. Wyjazd powinien być zatem na tyle długi, aby dziecko mogło się przyzwyczaić, a rodzice spędzić kilka spokojnych chwil z dala od codziennego zgiełku. Istotną rzeczą jest również, aby warunki panujące w miejscu wypoczynku pozwalały na prowadzenie normalnego trybu dnia.

Co zabrać na majówkę?

Na wyjazd z dzieckiem należy spakować się mądrze. To co powinno znaleźć się w torbie podróżnej to: pieluchy, środki higieniczne, odpowiednia ilość ubrań, butelki, kocyki… Jednym słowem wszystko, co jest rodzicom potrzebne na co dzień. Oczywiście pakowanie zależy od tego, gdzie jedziecie, jak zorganizowany jest ośrodek wypoczynkowy i ile trwać będzie wyjazd. Najlepiej, aby miejsce wyjazdu było przygotowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Łazienka w pokoju jest bardzo przydatna, jak również dodatkowe wyposażenie np. łóżeczko dla dziecka czy krzesełko do karmienia. Ułatwi to niewątpliwie życie całej rodzinie, jak również skróci listę rzeczy do zabrania. Niedaleko miejsca powinien znaleźć się tez sklep, gdzie można dokupić rzeczy dla dziecka, w przypadku gdy czegoś zabraknie lub najzwyczajniej w świecie się o tym zapomni.

Brak komentarzy do "Majówka z dzieckiem"

Twój komentarz