21 lis, 2012

Konkurs z MAD WOMAN – zrób sobie prezent na Mikołaja!

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Książka Jane jest prześmieszna, ale przy tym tak prawdziwa, że każdy, kto pokochał serial Mad Men ślepą miłością, czy interesuje się światem reklamy oraz latami 60. XX wieku, musi ją mieć, bo między wybuchami śmiechu sporo się z niej dowie. Nigdy dotąd nie czytałam książki, która w sposób szczery i ciekawy pokazywałaby od środka życie w agencji reklamowej w tamtym ważnym dla historii reklamy czasie. Jane nie przynudza. Nie filozofuje. Zabiera nas tam, na Madison Avenue. Przedstawia zdumiewającą charakterystykę znanych osobistości. Ma doskonałą pamięć. Wszystko w tej książce jest dokładnie takie, jakie było wtedy„. Cytat ze wstępu Mary Wells Lawrence.

 

Ta książka może być Twoja, wystarczy że wejdziesz na stronę konkursową (tutaj) i wykonasz zadanie konkursowe. Zapraszamy serdecznie!

Więcej na temat książki

Opowieść o kobiecie w świecie rządzonym przez mężczyzn. Nieocenzurowana historia kariery w agencji reklamowej na Madison Avenue w latach 60. i później.

W 2007 roku widzowie oszaleli na punkcie serialu MAD MEN, wielkiego świata amerykańskich agencji reklamowych, dusznej atmosfery intryg, biurowych romansów, nieustannych walk o dominację, spiczastych staników i ponętnych sekretarek, skrycie sterujących swoimi szefami.

Ten ponury, ale i fascynujący świat Nowego Yorku lat 60. jest zdominowany przez tytułowych mężczyzn i to właśnie ich oczami obserwujemy rzeczywistość sprzed czasów rewolucji obyczajowej.

Jane Maas mogłaby być jedną z bohaterek kultowych MAD MEN. Od Peggy Olson różni ją tylko to, że jest postacią rzeczywistą. W swojej książce przedstawia pracę w biurze przy Madison Avenue z kobiecej perspektywy i opowiada, jak to było NAPRAWDĘ.

MAN WOMEN w błyskotliwy i ironiczny sposób obnaża obyczajową hipokryzję tamtych czasów i ukazuje sytuację ówczesnych kobiet, rozdartych między pragnieniem zawodowej realizacji a obowiązkami żony i matki.

JANE MAAS to wielokrotnie nagradzana legenda branży marketingu. Pracowała w agencjach reklamowych od lat 60., a najważniejsza dla jej kariery była praca w agencji Ogilvy&Mather oraz Wells Rich Greene. Mając blisko 80 lat nie działa już aktywnie w branży, ale wciąż udziela się jako konsultant i wykładowca. W życiu prywatnym spełniła się także jako szczęśliwa żona i matka dwóch córek.

Tagi:

Brak komentarzy do "Konkurs z MAD WOMAN – zrób sobie prezent na Mikołaja!"

Twój komentarz