24 sie, 2012

Kolejna edycja akcji „Przyjaciel foki szarej”

Autor: krolix Kategorie: Benc poleca|Ciekawostki|Dziecko|Edukacja|Wydarzenia

Od trzech lat, łącząc edukację z zabawą, działamy na rzecz przywrócenia fok szarych na polskie wybrzeże oraz popularyzowania energooszczędności. Wspólne spotkania odbywają się pod patronatem marki Bosch i WWF Polska, poleca Benc.pl

 Od 11 do 20 sierpnia ekipa marki Bosch przemierzała polskie wybrzeże. Animatorzy akcji „Przyjaciół foki szarej” pojawili się kolejno w Jarosławcu, Ustce, Łebie, Dębkach, Władysławowie, Helu, Gdyni, Sopocie, Stegnie i Krynicy Morskiej.

Podczas eventów animatorzy udzielali informacji na temat projektu ochrony fok szarych oraz podpowiadali jak zachować się w przypadku spotkania tych zwierząt podczas spacerów nad morzem.

W specjalnych strefach na plaży dostępne były atrakcje dla dzieci i dorosłych, a wśród nich:

- gry i konkursy edukacyjne dla dzieci i rodziców na temat oszczędzania energii oraz ochrony fok szarych,

- wspólne rysowanie i malowanie buziek specjalnymi farbkami,

- występy teatru ulicznego,

- rzeźbienie piaskowych figur,

- sesje fotograficzne z możliwością przesłania fotografii z pozdrowieniami przez Facebooka
lub pocztą (po wydrukowaniu).

Animatorzy byli cały czas do dyspozycji dzieci i dorosłych. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie dzieci z wysłannikiem Błękitnego Patrolu WWF, który przybliżył ideę ochrony fok na polskim wybrzeżu i opowiedział również o innych gatunkach występujących
w Bałtyku.

Gościem specjalnym tegorocznych działań była Reni Jusis. Ekomama opowiadała o ekologicznym stylu życia, oszczędzaniu energii i ochronie środowiska. Artystka spotkała się z dziećmi w trzech nadmorskich miejscowościach: Dębkach, Władysławowie i Gdyni.

Dlaczego eventy nad morzem?

Bardzo często plażowicze nie wiedzą, jak się zachować na widok foki. Na ogół zbliżają się do niej, próbują zrobić sobie z nią zdjęcie, a nawet jej dotknąć! Takie działanie może skończyć się tragicznie przede wszystkim dla foki. Spotkanie z człowiekiem u dziko żyjących zwierząt  powoduje ogromny stres. Foki wybierają ustronne miejsca na odpoczynek. Kiedy mają okazję lubią leżeć nawet godzinami bez ruchu i wygrzewać się na słońcu. Należy wówczas zostawić foki w spokoju i zawiadomić Błękitny Patrol o obserwacji.

Akcja „Przyjaciel foki szarej” oraz informacje na temat eventów nad morzem wspierane były  w oficjalnym serwisie www.przyjaciel-foki.pl. Bieżące informacje na temat obserwacji fok, evenatach i działaniach na rzecz ochrony fok można także znaleźć na fan page na Facebooku http://www.facebook.com/Przyjaciel.foki.szarej.

Brak komentarzy do "Kolejna edycja akcji „Przyjaciel foki szarej”"

Twój komentarz