06 mar, 2012

Kiedy dziecko jest szczęśliwe to i mama jest zadowolona – konkurs

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Kobieta|Konkursy

Tak to już jest, że kiedy dziecko jest szczęśliwe to jest zadowolona mama i odwrotnie kiedy mama jest zadowolona to i dziecko jest szczęśliwe. Emocje są nie tylko widzialne, ale też wyczuwalne. Od razu wyczuwamy napięcie w najbliższej osobie, dziecko nie rozumie dlaczego tak jest, ale wyczuwa, że z mamą nie jest tak ja powinno być. Moja córeczka wyczuwa od razu każde napięcie w powietrzu. Też staje się wtedy napięta, poddenerwowana. Z mojego dzieciństwa szczęśliwie nie pamiętam aby rodzice kłócili się przy mnie. Teraz jako osoba dorosła rozumiem, że to wcale nie jest takie proste!! My też nie kłócimy się przy Hani, ale ona i tak wyczuwa nasze napięcie,jeśli ono jest.

Oczywiście kiedy jesteśmy zmęczeni, zdenerwowani to trudno to ukryć i być sobą. Najgorzej jest chyba pokonać zmęczenie, dlatego wraz z mężem wymyśliliśmy, że w weekend dzielimy się obowiązkami nad Hanią np w sobotę ja wstaję o 6:30 wraz z Hanią, a mąż śpi smacznie do 10, a w niedzielę zmieniamy się rolami. Często jest też tak, że jedno z nas ma coś do zrobienia, więc ta druga osoba opiekuje się dzieckiem. Idziemy sobie na rękę. Każdy z nas czasami po prostu mamy ochotę poleżeć na kanapie i poczytać książkę, więc czemu nie? Ja wyjdę na godzinny spacer na plac zabaw, a jutro mąż.

Najczęściej jednak opiekujemy się Hanią razem. W każdym z nas jest trochę egoisty, który podpowiada nam: Ale fajnie byłoby iść do kina, a potem do restauracji na dobry obiad i wino. Nie słuchamy go najczęściej, ale czasami warto go posłuchać i zrobić coś tylko samemu lub tylko w dwoje. Uczy tego wiele historii. Moja ciocia powiedziała mi kiedy brała rozwód w wujkiem. „Pamiętaj róbcie coś razem z mężem, nie skupiajcie się tylko i wyłącznie wokół dziecka, bo jak dziecko dorośnie i się wyprowadzi to się okaże, ze nie macie nic wspólnego oprócz dziecka. Tak było ze mną i wujkiem”.

W ich przypadku była to typowa historia. Wielka miłość, ciąża w wieku 19 lat, ślub. Urodziła się córka i oboje totalnie się jej poświęcili, poza tym dużo pracowali, a po pracy tylko zajmowali się dzieckiem. Każdy im mówił – młodzi jesteście, będziecie mieli jeszcze czas dla siebie, teraz zajmijcie się dzieckiem, odchowajcie je i pracujcie żeby spłacić mieszkanie, jeszcze będziecie kiedyś mieli czas dla siebie.

Jednak okazało się, że kiedy kuzynka w wieku 21 lat zaszła w ciążę i wyprowadziła się 2 lata później, ciocia i wujek nie mieli sobie nic do powiedzenia. Ciocia wyjechała do pracy zagranicę, a jako pielęgniarka nie miała problemu ze znalezieniem pracy. Do domu przyjeżdżała coraz rzadziej, z wnuczką rozmawiała poprzez Skypie. I tak po zwyczajnie między ciocią a wujkiem zanikło wszystko.Studnia wyschła do dna. Teraz kiedy myślę o tej historii to wiem, że warto być od czasu do czasu egoistą, miło jest zrobić coś dla siebie – razem czy osobno. Tak jest po prostu zdrowiej!

Teskt: Patrycja Sarnowska

Brak komentarzy do "Kiedy dziecko jest szczęśliwe to i mama jest zadowolona – konkurs"

Twój komentarz