05 wrz, 2013

Festiwal Sztuki Iluzji w Polsce

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Druga edycja największego Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce już w najbliższy weekend. Gwiazdą sobotniego wieczoru zespół Volver.

Najwięksi polscy iluzjoniści, iluzje optyczne i fizyczne, magiczne instalacje, zróżnicowany program, składający się nie tylko z trików i sztuczek, ale także zawierający elementy teatru, tańca, hipnozy, gimnastyki, pirotechniki czy pokazu naukowego, a także specjalne atrakcje dla najmłodszych. To wszystko zobaczyć i przeżyć będzie można podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce. Festiwal odbędzie się Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w dniach 7-8 września.

W Festiwalu Sztuki Iluzji udział wezmą najwięksi polscy iluzjoniści i showmani: Jędrzej Bukowski, Jerzy Jakub Buczyński, Mariusz Czajka, duet Menello, Patenciarz, Kafari Cocktail, Andrzej Trampek i Patrycja Lipińska.

W Polsce sztuką iluzji zajmuje się kilkadziesiąt osób. Bardzo trudno jest zobaczyć gdzieś ich występ na żywo, a zwłaszcza wspólny występ. W zeszłym roku postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której będą mogli wspólnie zaczarować rzeczywistość. Zorganizowaliśmy pierwszą edycję Festiwalu Sztuki Iluzji. Zainteresowanie było ogromne – mówi Tomasz Wielemborek pomysłodawca i założyciel Farmy Iluzji.

W programie Festiwalu Sztuki Iluzji znajdzie się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Oprócz czołowych polskich iluzjonistów, wystąpią goście specjalni prezentujący różne formy artystycznej ekspresji.

Dla najmłodszych uczestników Festiwalu przewidziano specjalne atrakcje: malowanie buziek, zabawę z wielkimi bańkami mydlanymi, gry, zabawy i konkursy, animacje (w tym balonowe show Patrycji Lipińskiej), a także dwie interaktywne bajki – KOT W BUTACH i KOZIOŁEK PACNOŁEK w wykonaniu aktorów teatru DUET z Krakowa. Przez cały dzień czynna będzie SZKOŁA MAGII PANA ZĄBKA, w której dzieci będą mogły poznać podstawy sztuki iluzji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, publiczność w drodze głosowania wybierze najlepszego iluzjonistę, który otrzyma nagrodę specjalną. – Ta dodatkowa motywacja sprawi, że każdy iluzjonista występujący na scenie da z siebie absolutnie wszystko. Możemy liczyć na fantastyczne, magiczne show – zachęca Tomasz Wielemborek.

Podczas Festiwalu Sztuki Iluzji będzie można nie tylko wziąć udział w największym widowisku iluzjonistycznym w Polsce, ale także skorzystać z codziennych atrakcji, jakie dostarcza Farma Iluzji. Goście Farmy Iluzji będą mogli m.in.: zwiedzić Latającą Chatę, zobaczyć Muzeum Iluzji, odnaleźć wyjście z wiklinowego labiryntu, przejść się Ścieżką Trapera, wejść na Pole Dmuchawców, skakać na trampolinach Euro-bungy czy skorzystać z kul wodnych. Odważni będą mogli wstąpić w progi Grobowca Faraona, przejść się Tunelem Zapomnienia oraz przejechać się na SEGWAY’u.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert gwiazd. Wystąpią finaliści ostatniej edycji programu Mam Talent, grupa RECYCLING BAND, grająca na własnoręcznie wykonanych z odpadów instrumentach, oraz zespół VOLVER, laureaci konkursu trendy na Sopot TOPtrendy 2010 oraz Superjedynki za Debiut Roku na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu 2010.

Pełny program Festiwalu Sztuki Iluzji można znaleźć na stronie: PROGRAM

Druga edycja Festiwalu odbędzie się w Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Położona w malowniczej dolinie Farma Iluzji powstała w ubiegłym roku jako park edukacji i rozrywki dla rodzin z dziećmi. Znajduje się we wsi Mościska koło Woli Życkiej, około 85 kilometrów od Warszawy i 80 kilometrów od Lublina. Park funkcjonuje przez niemal cały rok, a przyjmuje gości od wtorku do niedzieli.

Więcej informacji o Farmie Iluzji można znaleźć na stronie internetowej www.farmailuzji.pl, a także na Facebooku.

Brak komentarzy do "Festiwal Sztuki Iluzji w Polsce"

Twój komentarz