26 maj, 2014

Mikrulki na Dzień Dziecka w Katowicach

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Dzień Dziecka na Śląsku pod znakiem tajemniczych Mikrulków – zabawa w Skansenie, konkurs w Wesołym Miasteczku, wywiad w Radiu Katowice.

1 czerwca 2014 roku mieszkające na Śląsku dzieci będą mogły spotkać tajemnicze Mikrulki. Te maleńkie stworki to bohaterowie nowej książeczki dla dzieci autorstwa mieszkającej w Katowicach młodej bajkopisarki Asi Olejarczyk. Autorka wraz z bohaterami pojawi się w chorzowskim Skansenie i Śląskim Wesołym Miasteczku, a także udzieli wywiadu dla Radia Katowice.

Dla odwiedzających Górnośląski Park Etnograficzny przygotowano aż trzy spotkania z autorką bajki, podczas których dzieciaki zaznajomią się z fascynującymi przygodami tytułowych Mikrulków, ale nie tylko.

— Zapraszam wszystkie dzieciaki do fantastycznej zabawy: w zakamarkach starych drewnianych domów poszukacie ukrytych skarbów, wymyślicie i namalujecie swojego Mikrulka, będą zabawy plastyczne, łamigłówki i – co najważniejsze – nagrody! — zapowiada autorka. Spotkania odbędą się w budynku starej szkoły o 12:15, 13:45 i 15:00.

Ale to nie wszystko – Mikrulki zaplanowały też inwazję na Śląskie Wesołe Miasteczko! Niesforni bohaterowie bajki ukryją się na terenie tego parku rozrywki – czy zwiedzającym uda się ich odnaleźć? Jeśli tak – koniecznie niech zrobią im zdjęcia! Na najpilniejszych poszukiwaczy czekają nagrody.

Wywiadu z Asią Olejarczyk będzie można posłuchać na antenie Radia Katowice w audycji „Pozytywka” 1 czerwca o 16:15.

Do 2 czerwca trwa też Mikrulkowy konkurs w serwisie Rodzinne Czytanie pod patronatem Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Więcej informacji: www.mikrulki.pl oraz www.facebook.com/Mikrulki

Zaproszenie na Dzień Dziecka do Skansenu znajduje się tutaj.

Brak komentarzy do "Mikrulki na Dzień Dziecka w Katowicach"

Twój komentarz