07 mar, 2012

Dziecko rośnie, rośnie i zanim się zorientujemy jest już dorosłe – konkurs

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Kobieta|Konkursy

Mam na imię Halina i jestem mamą 21 letniej córki. Chciałam podzielić się z Wami moją refleksją na temat szczęścia jaką dają dzieci, te mniejsze i te większe. Jako młode kobiety trochę obawiamy się macierzyństwa. Zadajemy sobie mnóstwo pytań: czy poród boli, czy damy sobie radę, kiedy znajdziemy czas dla siebie…?

 

Kiedy już jesteśmy w ciąży to z radością oczekujemy na rozwiązanie, planując dziecięcy pokoik, oglądając wózki, kupując ubranka. Nie ukrywam, że na początku nie jest łatwo. Trzeba całkowicie zmienić swój tryb życia. Wszystko obraca się wokół dziecka. Karmienie, przewijanie, kąpanie, itd.

W nocy budzimy się z przestrachem i nadsłuchujemy czy maleństwo oddycha. Wiele z nas zapomina czym jest fryzjer, kosmetyczka, babskie zakupy. Ale to wszystko owocuje. Każdy uśmiech naszego maleństwa, chwila kiedy chwyta swoją malutką łapką naszą dłoń jest bezcenna.

Kiedy słodko gaworzy i próbuje wstać, upadając na pupę – znika całe nasze zmęczenie. Pierwsze słowa, pierwsze kroki, to wszystko jest niezapomniane. Zanim jesteśmy mamami może ze zdziwieniem przyglądamy się kobietom, które godzinami potrafią opowiadać o swoich dzieciach, pokazując zdjęcia nawet obcym ludziom. Gdy mamy własne, doskonale wiemy o co chodzi:)

Dziecko rośnie, rośnie i zanim się zorientujemy jest już dorosłe. Ze smutkiem patrzę na dzieci, które oddalają się od swoich rodziców, nie rozmawiają z nimi i traktują raczej jak współlokatorów albo zło konieczne.

U mnie jest inaczej. Z córką jeździmy na zakupy, oglądamy telewizję, często rozmawiamy. Wie, że może mi się wyżalić, wypłakać, ale jeżeli nie chce, to nie musi mi nic mówić. Jestem szczęśliwa jak wraca z randki, uśmiechnięta, z malutką różą… i przypomina mi mnie jak byłam jeszcze młoda.

Dlatego apeluję do rodziców ! Dbajcie o Wasze stosunki z dziećmi.

Tekst: Halina Matelska

Brak komentarzy do "Dziecko rośnie, rośnie i zanim się zorientujemy jest już dorosłe – konkurs"

Twój komentarz