05 lip, 2012

Akcja „Domestos dla Unicef”

Autor: krolix Kategorie: Benc poleca

„Domestos dla Unicef” jest polską odsłoną globalnej akcji marki Domestos i organizacji UNICEF na rzecz zwiększenia świadomości kryzysu sanitarnego i poprawy warunków sanitarnych wśród najbardziej potrzebujących. Akcja w Polsce trwa od 1 lipca do 30 września.

Domestos wspiera program CATS organizacji UNICEF.  W pierwszym roku program obejmie około 400.000 ludzi żyjących w społecznościach bez dostępu do urządzeń sanitarnych, przede wszystkim z Wietnamie i Sudanie Południowym.

Każdy może przyczynić się do wsparcia akcji, kupując specjalnie oznaczoną butelkę Domestos. 5 % ich zakupu zostanie przeznaczone na program CATS, którego celem jest pomoc w poprawie jakości życia oraz tworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich znajdujących się w potrzebie

W ramach działań został uruchomiony serwis www.domestosdlaunicef.pl, w którym można znaleźć podstawowe informacje i filmy o akcji. Ponadto w portalu www.Rodzice.pl  dostępny będzie blog, kierowany do młodych rodziców. Specjalnie dla polskich rodziców powstał poradnik „Twoje dziecko kontra bakterie. Poradnik młodej mamy”. Obok informacji o akcji, wspólnych działaniach marki Domestos i organizacji UNICEF można znaleźć wiele cenny informacji na temat higieny i pielęgnacji dzieci. W poradniku wypowiadają się także eksperci  oraz blogujące mamy, które wspierają naszą akcję,  dzieląc się swoim doświadczeniem rodzicielskim. Poradnik jest dostępny na blogu oraz w grupie „Razem dla zdrowia dzieci”w serwisie www.nk.pl, który jest popularnym wirtualnym miejscem spotkań rodziców.

Do współpracy zostali zaproszeni eksperci oraz właścicielki popularnych blogów parentingowych.

Patronat medialny objął m.in. tygodnik Newsweek, magazyn Gaga oraz serwis Rodzice.pl

Brak komentarzy do "Akcja „Domestos dla Unicef”"

Twój komentarz