02 mar, 2012

Dla mnie szczęście synka jest priorytetem- konkurs

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Kobieta|Konkursy

Od zarania dziejów szczęście dziecka było dla każdej matki celem najwyższym. Matki skłonne były oddać życie za szczęście potomstwa. Wiele przykładów na to znajdziemy w literaturze, nawet tej starożytnej. A jak jest dziś, w czasach gdy wiele matek porzuca swoje dzieci?

Czasem zdarza się tak, że kobieta oddaje dziecko do adopcji, bo nie ma warunków by je wychować. Teoretycznie kieruje się dobrem dziecka, ale czy nie lepiej byłoby mu z kochającą matką? Racjonalny egoizm. Chcemy, by nasze dzieci wychowywały się w miłości, żeby były szczęśliwe. Naturalne myślenie matki. Czym jest instynkt macierzyński? Opieka, wsparcie– ot dwa z wielu budulców szczęśliwego dzieciństwa. Gdy dziecko się śmieje- nie uśmiechniesz się? Gdy stawia pierwsze kroki, czy nie obserwujesz tego z radością.

Czym jest szczęście? Dziecko same w sobie jest szczęściem- szczęściem rodziców. Zadowolona matka- takie tam, zwyczajne określenie. Nie da się wyrazić słowami , co czuje matka, która widzi jak jej dziecko z radością, szczęśliwe wchodzi w życie. Dla mnie szczęście synka jest priorytetem. Pozytywny egoizm? Czy to wtedy, kiedy chcę żeby synek najbardziej śmiał się do mnie? Czy to wtedy, kiedy chcę by mój synek był dla wszystkich najważniejszy? Dla mnie zawsze tak będzie.

Jestem najszczęśliwszą matką na świecie, bo mam moje maleńkie wielkie szczęście.

Tekst: Natalia Śliwińska

Brak komentarzy do "Dla mnie szczęście synka jest priorytetem- konkurs"

Twój komentarz