28 paź, 2011

Depilacja laserowa

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Depilacja to dla większości z nas przykry obowiązek, który wiąże się z wyrzeczeniami, wysiłkiem i bólem. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. W gabinetach kosmetycznych pojawiają się bowiem urządzenia, z pomocą których niechciane włoski możemy usunąć raz na zawsze i co ważniejsze – bezboleśnie.

Depilacja laserowa to współcześnie jedna z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. W ciągu ostatnich lat, wiele kobiet zrezygnowało z maszynek do golenia, wosku i kremu na rzecz trwałych rozwiązań. Metoda laserowa polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. – Łagodna wiązka promieni lasera działa na cebulkę i w ten sposób niszczy ją, uniemożliwiając ponowny wzrost włosa – wyjaśnia Barbara Bielawska, która w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED wykonuje zabiegi depilacji laserem diodowym. – Pierwszy zabieg poprzedzony jest zawsze konsultacją medyczną, podczas której lekarz ocenia stan skóry oraz wykonuje próbę laserową. Istotny wpływ na tego typu depilację ma cykl wzrostu włosa, ponieważ nie rosną one równocześnie. Na wiązkę światła reagują tylko te, które akurat znajdują się w fazie wzrostu. Chcąc usunąć prawie wszystkie włosy, należy powtórzyć zabiegi minimum trzy razy. Najlepszy efekt osiąga się w przypadku jasnej karnacji i ciemnych włosów.

Zabiegi powinniśmy powtarzać co dwa, trzy miesiące – dodaje Barbara Bielawska. Laser diodowy jest dobrą alternatywą dla osób cierpiących z powodu wrastania włosków pod skórę lub uczulonych na kremy do depilacji. Już po pierwszym zabiegu następuje widoczna redukcja około 30% owłosienia. Za trzecim razem możemy uzyskać efekt zmniejszenia ilości włosów nawet o 96%.

A Ty jaką metodę usuwania zbędnego owłosienia stosujesz? Co sądzisz o depilacji laserowej? Miałaś taki zabieg?

Brak komentarzy do "Depilacja laserowa"

Twój komentarz