23 paź, 2008

Cześć cześć tu Adam …

Autor: krolix Kategorie: Zmiany w Benc.pl

Cześć cześć tu Adam, Adaś, Adzi, Adziunia, a nawet Duduś w zależności od humoru mamy.

Za tydzień kończę dwa lata. Fajowo. Dziś ostatni dzień wakacji, mama jutro idzie do pracy (uczy w szkole), a ja do żłobka – trąbią o tym od tygodnia, bo mają stracha, że będę płakał, i niby to taki sposób na oswojenie z tematem. No i dobrze, że już koniec wakacji, bo brakuje mi moich kumpli Karoliny, z którą na zakończenie roku strzeliłem sobie pamiątkową fotkę.

Jest niedziela, więc mama zabiera mnie na obowiązkowy obiad do babci, od tygodnia uczy mnie czegoś w rodzaju „tosiam cie babciu”, żeby zaszpanować przy rodzinie. Jest zadowolona kiedy to mówię, a ja bardzo lubię jak mama się śmieje.

Babcia ugotowała rosół, pozwoliła mi nawet samemu nieco powiosłować łyżką. Samodzielne jedzenie jest fajne, zwłaszcza przy stole, gdyby nie te okropne śliniaki z nazwami dni tygodnia. Gryzie, dusi, uwiera i nie wiadomo dlaczego koszulkę i tak mam zawsze poplamioną. I czemu się dziwicie?!! Wy już jecie sami 30 lat, a to moja zaledwie czwarta próba! Po obiedzie krótki pokaz – ja swoje „tosiam cie babciu”, a moja starsza kuzynka zaśpiewała piosenkę, wszyscy byli zadowoleni, że jestem taki zdolny, że jeszcze powtórzyłem to babci ze sto razy, aż mama upomniała mnie, że już dość. Sam nie wiem, raz jej zależy, żeby mówić, to znów, żeby siedzieć cicho… Lekko się gubię.

Wróciliśmy od babci, byłem padnięty, więc zaciągnąłem smoczka, przytuliłem swój ulubiony kocyk i zasnąłem. Mama poczytała mi trochę. Uuuuwielbiam to.

Kiedy wstałem mama założyła mi majtki. Torturuje mnie tym od kilku dni. Czemu nie mogę nosić pampersa, jak zawsze? Teraz muszę uważać, bo siadanie nie jest już takie mięciutkie, co jakiś czas mama złości się i zmienia majtki na nowe. „Siku do nocia”. Słyszę to średnio pięć razy na godzinę, nuda. Jak buduję dom z klocków, to jak mam myśleć o nocniku? Za trudne. No i znowu plama na dywanie… Dobrze, że kupkę zrobiłem na spaniu, to przynajmniej mam spokój:)

Mama umie wszystko – podnosić ciężkie rzeczy, sikać w łazience, jeść łyżką, a czasem nawet dwoma, umie śpiewać, czytać, mówić… Kocham ją. Mam nadzieję, że mnie tego wszystkiego nauczy…

Teraz wreszcie założyła mi pampersa i po radosnej kąpieli, idę spać. Jutro żłobek… Trzymajcie kciuki.

Tagi:

Brak komentarzy do "Cześć cześć tu Adam …"

Twój komentarz