07 mar, 2012

Córcia jest moim priorytetem – konkurs

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Kobieta|Konkursy

Jestem mamą od 3,5 roku i muszą przyznać, że łatwo nie było i nie jest. Sama wychowuję córkę i czasami widzę, że sobie nie radzę, na szczęście mogę liczyć na pomoc rodziców. Pomimo tych wszystkich przeciwności losu jakie spotykam na drodze staram się być zadowolona. Oczywiście, że wszystko co robię, co planuję jest zawsze dla mojej córci. Jest moim priorytetem.

Nie jest tak, że ją rozpieszczam, że dużo kupuję. Staram się, żeby miała to co mogę jej dać najlepszego. Zdarza się, że niszczę swoje szczęście w imię dobra dziecka. Oczywiście później jest płacz i czarne myśli, ale jako matka nie umiem inaczej. Wierzę, że jeszcze nadejdzie mój czas, gdzie będę mogła zatroszczyć się sama o siebie i być może znaleźć swoje szczęście. Jak nadchodzi czas wakacji to nie wyobrażam sobie wyjazdu bez dziecka, w końcu jest tak, że wakacje są tylko dla niej. Inaczej jeśli chodzi o weekendowe wypady, jakieś szaleństwa itp. Wtedy jest czas mamy.

Czas, w którym mama i tak myśli tylko o dziecku, które zostało w domu. Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest złe myślenie. Dziecko owszem jest ważne, ale nie można całego życia podporządkować jemu. Mój obecny związek przechodzi poważny kryzys, a to tylko dlatego, że znów przedkładam dobro i komfort dziecka ponad swoje szczęście. Przyszłościowo myślę co będzie lepsze dla niej. Niestety nie każdy to rozumie, zwłaszcza facet tego nie zrozumie, że wiążąc się z kobietą z dzieckiem, tak naprawdę skazany jest na szereg ustępstw i kompromisów, bo on jest jeden, a my jesteśmy dwie.

Brakuje mi kogoś, bo dziecko nie da tego co da mężczyzna, nie da takich uczuć jakie potrzebuje kobieta. Musi jednak znaleźć się ktoś, kto dostosuje się do sytuacji, że dla kobiety to dziecko jest nr 1. Wydaje mi się jednak, że moja córcia jest szczęśliwa, bo ja nie daje po sobie poznać, że coś jest nie tak. Swój pesymizm zostawiam na czas, gdy ona zaśnie. A kiedy budzimy się rano i zaczynamy nowy dzień wszystko wydaje się inne.

Tekst: Justi

Brak komentarzy do "Córcia jest moim priorytetem – konkurs"

Twój komentarz