25 lis, 2010

Ciąża zimą.

Autor: krolix Kategorie: Ciąża|Zdrowie

Z brzuszkiem ciężko się poruszać i łatwo poślizgnąć na chodniku jak złapie przymrozek. Łatwo też o przeziębienie i inne choróbska. Co zatem robić, aby uniknąć upadku i zarazków? Zamykać się w domu?

Absolutnie nie! Pamiętaj jednak, aby nie wychodzić z domu bez śniadania, ciepło się ubierać, odpowiednio odżywiać i jak  najwięcej się ruszać. Będzie także ślisko, dlatego pamiętaj, aby poruszać się ostrożnie i powoli oraz zakupić buty z odpowiednią podeszwą. Kiedy zmarzniesz na spacerze, po powrocie do domu postaraj się szybko ogrzać. Obowiązkowo wypij kubek gorącej herbaty z sokiem z malin i zawsze ubieraj się adekwatnie do pogody!

Pamiętaj, aby:

- Nie wychodzić z domu bez śniadania. Zapewni Ci ono energię i ochroni przed przeziębieniem.

- Ubierać się stosownie do pogody. Wychłodzony organizm łatwiej łapie wszelkie infekcje, dlatego rękawiczki, ciepły szalik i czapka to podstawa.

- Starannie dobrać buty. Kupując obuwie, upewnij się, czy ma ono antypoślizgową podeszwę, z rowkami i czy jest wystarczająco ciepłe.

- Szybko się rozgrzać, jeśli zmarzniesz. Rozgrzej się zaraz po powrocie do domu, aby poprawić krążenie. Wymocz stopy w ciepłej wodzie, a następnie załóż ciepłe skarpety i wypij ciepłą herbatę z sokiem z malin.

- Ruszać się jak najwięcej. Ruch to zdrowie, więc ruszaj się jak najwięcej, biorąc jednak pod uwagę to, że jesteś w ciąży.  Gdy jesteś w ruchu, Twój organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wysiłek fizyczny wzmacnia mięśnie, stymuluje odporność, dodaje energii.

- Unikać niebezpiecznych sportów. Jazda na nartach, łyżwach, snowboardzie i sankach to nie jest rozrywka dla kobiety w ciąży. Nie ryzykuj upadku, czy zderzenia z kimś. Taka sytuacja mogłaby źle skończyć się dla Ciebie i dziecka.

Brak komentarzy do "Ciąża zimą."

Twój komentarz