13 sty, 2011

Chusty do noszenia dzieci

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Rozwój|Zdrowie

Sięgamy po chustę do noszenia dla wygody, bezpieczeństwa i szczęścia naszych dzieciaków. Rynek chustowy od kilku lat rozwija się w szalonym tempie.

Nie wiesz, jaką wybrać i która jest bezpieczna? Porównaliśmy kilka z nich.  Zobacz!

Zobacz na Forum: Chusty do noszenia dziecka!

Przeczytaj: W wózku czy w chuście?

CHUSTY WIĄZANE

Najbardziej wszechstronna z chust. Jest to pas materiału o długości od 3 do 6 metrów, nie posiada zapięcia, więc wiążemy ją na końcu węzłem. Pozwala nosić dziecko w kilkunastu pozycjach.

Na co zwrócić uwagę?
Chusta wiązana nie może być zrobiona ze śliskiego materiału.Warto zwrócić uwagę na splot tkaniny (dobre są skośnokrzyżowe i żakardowe), ponieważ nie opadają pod ciężarem dziecka. Ważne też, by nie była za krótka.

Jaki rozmiar wybrać? Chusty sprzedawane są najczęściej w dwóch wymiarach długości: 4,6 metra (4,5 m w przypadku chust elastycznych) oraz 5,2 metra. Wybór długości uzależniony jest od rozmiaru, który nosi osoba zainteresowana kupnem. Poniżej przedstawiamy tabelkę doboru długości.

Długość 4,6m = rozmiar noszącego: 34-40

Długość  5,2m (maxi) = rozmiar noszącego: od 42 wzwyż

Chusty tkane mają szerokość w dwóch wariantach – 60 cm i 70 cm. Wybór szerokości uzależniony jest od wieku dziecka. Im dziecko większe, tym szersza chusta jest potrzebna.

CHUSTY KÓŁKOWE

Chusty kółkowe zakładane są na jedno ramię.  Jeden koniec materiału zakończony jest specjalnymi kołkami, drugi przepleciony przez nie na zasadzie paska, co pozwala regulować obwód chusty. Łatwo się ją zakłada, reguluje i dociąga.

Na co zwrócić uwagę?
Na rozmiar. Każdy producent ma swoją rozmiarówkę. Przymierz kilka chust i sprawdź, która jest najlepiej do Ciebie dopasowana pod względem anatomicznym.  Sprawdzić, jak  można doregulować napięcie materiału, czy materiału starcza od dołów podkolanowych do karczku, czy pas na ramieniu osoby noszącej dobrze się rozkłada.
Chusta pochodzi ze sklepu: http://www.truessence.eu/

CHUSTY typu „POUCH”

Chusta nieregulowana, tzw. kieszonka. Nazwę zawdzięcza budowie – jest to pas materiału zszyty końcami tak, że tworzy okrąg. Chustę należy przełożyć przez jedno ramię i rozszerzyć jej krawędzie – wtedy tworzy się swoista kieszonka, w którą można włożyć dziecko.

Na co zwrócić uwagę?
Rozmiar. Chusta kieszonkowa nie posiada regulacji – dobierana jest do rozmiaru noszącego.

Madame Googoo: Więcej wzorów znajdziesz na stronie:

Album chust Madame Googoo

Brak komentarzy do "Chusty do noszenia dzieci"

Twój komentarz