28 lis, 2012

„Bałagan” Michała Krygiera z ilustracjami Alicji Wasilki – patronat Benc.pl

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

Już niebawem w księgarniach pojawi się pierwsze dzieło debiutującego wydawnictwa iKropka pod patronetem BENC.PL. Będzie nią „Bałagan” Michała Krygiera z ilustracjami Alicji Wasilki.

Debiutancka książka

„Bałagan” to intrygująca i niebanalna historia dla dzieci, przedstawiająca tytułowego bohatera jako przyjaciela pewnej rodziny. Przedstawiony świat jest pozornie zwyczajny, ale widziany oczami małego chłopca, który jest bacznym obserwatorem życia swojej rodziny. Narrator doskonale zna bałagan, przedstawia czytelnikowi różne jego oblicza, a nawet podejrzewa skąd wziął się w jego domu.

Szczegółowe, bogate ilustracje pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność małego czytelnika. Mnogość elementów sprawia, że dziecko za każdym razem odkrywa coś nowego, dzięki czemu „Bałagan” szybko się nie nudzi. Jest opowieścią z przesłaniem oraz świetnym pretekstem do rozmowy, a także pomocą dla rodziców, by uczyć dzieci dbania o porządek i odpowiedzialności za swoje rzeczy.

Dlaczego bałagan zadomowił się w naszym mieszkaniu? Jak do nas trafił? Kto znajduje z nim wspólny język? Czy jest szkodliwy, jak sobie z nim radzić i czy można z nim normalnie żyć? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce „Bałagan”.

Pozytywne opinie o „Bałaganie” (wypowiedzi obu Pań znajdują się na okładce książki):

„W zalewie koszmarnych różowo-brokatowych książeczek o niczym każdy przejaw dobrej ilustracji i pięknego wydawnictwa jest godzien uwagi”

- Paulina Holtz – znana mama-aktorka

„Wśród niezwykłych ilustracji oraz fantazyjnej treści harcuje bałagan. Przyjaźni się z kotem, figluje w kuchni i chowa w szafie… Zaprasza małego czytelnika do bogatego świata wyobraźni, dyskretnie podpowiadając, jak sobie z nim radzić, gdy wymyka się spod kontroli. Nawet bałagan w naszych domach bez wątpienia nabierze nowego znaczenia. Aż nie chce się sprzątać!”

- Sandra Miśkiewicz – psycholog

Gdzie kupić?

„Bałagan” można kupić w zakładce sklep na stronie wydawnictwa – www.wydawnictwoikropka.pl oraz w wybranych księgarniach, klubokawiarniach przyjaznych rodzicom i sklepach z kreatywnymi zabawkami (lista miejsc bezpośredniego zakupu będzie ujawniana na fanpage wydawnictwa – http://www.facebook.com/wydawnictwoikropka )

Spotkania autorskie/warsztaty:

• 2 grudnia 2012 (niedziela) godzina 14:15 do 15:45 – oficjalna premiera w klubokawiarni dla małych i dużych Pompon (Warszawa, Młynarska 13)

- spotkanie z autorami

- możliwość zakupu książki

• 9 grudnia 2012 (niedziela) godzina 14:00 – Kredka Fe (Warszawa, al. Wyzwolenia 14 – przy pl. Zbawiciela)

- kreatywne warsztaty dla dzieci

- spotkanie z autorami

- możliwość zakupu książki

• 10 grudnia 2012 (poniedziałek) od 18:00 do 20:00 – KINOkawiarnia Stacja Falenica (Warszawa Falenica, ul. Patriotów 44a)

- spotkanie z autorami

- możliwość zakupu książki

Informacje o Wydawnictwie iKropka

Wydawnictwo iKropka powstało z miłości. To miłość do książek, miłość do dzieci, pasja tworzenia i prawdziwa potrzeba serca. Chcemy tworzyć książki niebanalne, kreatywne, rozwijające wyobraźnię, pobudzające dzieci do odkrywania świata. Dajemy najmłodszym czytelnikom alternatywę obcowania z książkami autorskimi, bogato ilustrowanymi, a do tego z elementami edukacyjnymi. Po prostu tworzymy książki, które chcielibyśmy pokazywać swoim dzieciom. Wiemy czego chcemy, będziemy do tego dążyć i kropka. Poznajcie Wydawnictwo iKropka.

 

Brak komentarzy do "„Bałagan” Michała Krygiera z ilustracjami Alicji Wasilki – patronat Benc.pl"

Twój komentarz