18 lis, 2012

19 listopad – Światowy Dzień Toalet

Autor: krolix Kategorie: Bez kategorii

W imieniu Światowej Organizacji Toaletowej oraz marki Domestos chcielibyśmy zaprosić Cię do współuczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Toalet. Święto ma na celu podniesienie tematu kryzysu sanitarnego na świecie. Jak wiesz, na świecie jest ponad 7 miliardów ludzi, jednak 2,5 miliarda z nich korzysta ze słabej jakości urządzeń sanitarnych, z czego 1,1 miliarda nie ma dostępu do toalet i załatwia swoje potrzeby na wolnym powietrzu! Mimo to 71% Polaków nie ma świadomości rozmiarów tego zjawiska!

Światowy Dzień Toalet został ustanowiony przez Światową Organizację Toaletową (WTO) i jest obchodzony 19 listopada. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi i walka ze światowym kryzysem sanitarnym, który powoduje ogromne spustoszenie i niepotrzebną śmierć. Skutki kryzysu najboleśniej odczuwają najmłodsi. Codziennie 3000 dzieci poniżej 5 roku życia umiera z powodu powikłań, wynikających z braku dostępu do dobrej jakości toalet i bieżącej wody.

Dla uczczenia tegorocznej odsłony Światowego Dnia Toalet, Domestos i WTO ufundowały pomnik w parku Potters Fields przy Tower Bridge w Londynie. „Publiczna toaleta”, przedstawia 4,5 metrową, kucającą postać, która na wysokości twarzy ma zainstalowany ekran multimedialny.
Na ekranie wyświetlane będą zdjęcia i filmy osób wspierających walkę z kryzysem. Każdy będzie mógł publicznie okazać swoje poparcie poprzez przesłanie krótkiego (5-sekundowego) filmu lub zdjęcia.

Szczegółowe informacje jak tego dokonać znajdziesz pod adresem www.publicznatoaleta.pl

Dołącz do nas 19 listopada i pomóż nam podnieść poziom świadomości na temat globalnego kryzysu sanitarnego!
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Brak komentarzy do "19 listopad – Światowy Dzień Toalet"

Twój komentarz