31 sie, 2012

„Twoje dziecko kontra bakterie, czyli Poradnik młodej mamy”

Autor: krolix Kategorie: Benc poleca|Ciekawostki|Dziecko


Twoje dziecko kontra bakterie, czyli Poradnik młodej mamy” jest pozycją, skierowaną do rodziców, niań i wszystkich tych, którym zależy na zdrowiu dzieci. Codzienna dbałość o czystość jest jednym z podstawowych nawyków, który dzieci powinny opanować.

Dzieci potrzebują czasu, by wyrobić odpowiednie nawyki higieniczne oraz mnóstwo uwagi ze strony rodziców. Mama i tata są wzorem dla najmłodszych, jednak czasem brakuje im potwierdzenia słuszności obranej drogi edukacji. Jednak proces nauki higieny u dzieci może być inspirującym czasem dla całej rodziny.

W poradniku dzielimy się z Wami najistotniejszymi kwestiami związanymi z higieną. Tematy są związane z korzystaniem z toalety, treningiem czystości u maluszków, związkiem dbania o higienę a zdrowiem czy nauką codziennych nawyków higienicznych.

Obok tych materiałów znajdziecie tam również wypowiedzi eksperta – Katarzyny Ptasznik, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem oraz blogujących mam, które dzielą się swoimi radami, podpowiadają, co sprawdziło się podczas uczenia higieny ich własnych dzieci. W sumie nad akcją patronat objęło kilkanaście blogerek parentingowych.

Ponadto w poradniku przeczytacie o szczegółach światowej akcji „Domestos dla UNICEF” oraz o współpracy Fundacji Unilever, marki Domestos i organizacji UNICEF.

Spis treści poradnika

1. Akcja Domestos dla Unicef

2. Toaleta w każdym domu

3. Zdrowie a higiena dziecka

4. Uczymy dziecko dbać o higienę

5. Trening czystości

6. Na nocniku

7. Szczegóły Partnerstwa Domestos i UNICEF w programie CATS

 

Nad poradnikiem patronat objął: Newsweek, miesięcznik GaGa, Nk.pl, Rodzice.pl, EgoDziecka.pl, Benc.pl.

Poradnik można pobrać tutaj: „Twoje dziecko kontra bakterie, czyli Poradnik młodej mamy”. Serdecznie zachęcam!

Brak komentarzy do "„Twoje dziecko kontra bakterie, czyli Poradnik młodej mamy”"

Twój komentarz