12 sty, 2011

„1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”

Autor: krolix Kategorie: Dziecko|Wydarzenia

Już po raz trzeci rusza program współpracy marki Pampers i UNICEF, które łączą siły w walce ze śmiertelną chorobą – tężcem noworodkowym.

Akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” ma na celu ochronę życia dzieci w najbardziej zagrożonych tężcem regionach świata i pomoc w całkowitym wyeliminowaniu zagrożenia tą chorobą do 2015 roku.

Trzecia edycja akcji Pampers i UNICEF potrwa od początku stycznia do końca marca 2011 roku. Do akcji może przyłączyć się każdy – kupując dowolny produkt Pampers z logo UNICEF. Mechanizm jest bardzo prosty: za każdą zakupioną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers z logo UNICEF, marka Pampers przekazuje organizacji UNICEF równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej. Polską edycję akcji już po raz drugi wspiera aktorka i mama pięciorga dzieci, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Po wyprawie do Etiopii w lutym 2010, teraz, wraz z ekipą Pampers i UNICEF, gwiazda odwiedziła Burkina Faso, aby osobiście poznać warunki życia tamtejszych kobiet i ich dzieci.

Zdecydowałam się ponownie wesprzeć akcję Pampers-UNICEF, widząc ogromne efekty jakie przynosi. To wspaniale, że do tej pory dzięki zaangażowaniu rodziców udało się uratować już tyle milionów kobiet i dzieci! Wiem jednak, że nasza pomoc jest wciąż bardzo potrzebna.

W Burkina Faso widziałam kolejki kobiet czekających na dawkę szczepionki przeciwtężcowej. Byłam poruszona warunkami sanitarnymi, w jakich odbywają się tam narodziny dzieci i opieka nad młodymi matkami. Poznałam historie kobiet, których dzieci zmarły z powodu tężca i które chcą uchronić przed nim kolejne pokolenia – mówi Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która w październiku odwiedziła Afrykę.

Brak komentarzy do "„1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”"

Twój komentarz